Mans pirmais mēnesis Delftā

 2017-09-06
about me     cv     research     blog    

Ceļš uz Delftas tehnoloģisko universitāti bija pārdzīvojumu (un intrigu) pilns un vēl joprojām nespēju aptvert tās veiksmes, kas mani šeit noveda. Delfta visnotaļ ir forša vieta - salīdzinošs klusums, droša un patīkama pārvietošanās ar kājām un velo un tā patīkamā mazmājiņu arhitektūra. Ne gluži Valmiera vai Mazsalacas lauki, kur var izskriet pa meža takām vai ar velo braukt uz Cēsim peldēties, tomēr patīkami. Iespēju ir daudz.

Iespējas augt ir izcilas varbūt pat nav iespējas neaugt. Kolēģi kvantu transporta grupā nāk no visdažādākajam vietām - Polijas, Ķīnas, Indijas, Vācijas, Anglijas, Argentīnas, Francijas, Ungārijas, Ukrainas, Krievija un viens no doktorantiem arī no Nīderlandes. Mani kolēģi ir izcili un katrā varu atrast kādu prasmi, kuras mani iedvesmo. Tolerance šeit ir vērtība - nejūtu spiedienu mainīt savu pārliecību par pelnīšananu ar bitcoin (manuprāt piramīda), par sava projekta veidošanu Julia par spīti pārējo kolēģu pieķeršanos Pythonam (lai gan laiks vēl rādīs vai kāds no mums neuzsprāgs emocijās), par failu versiju kontroli un tādām lietām. Tā ir patīkama sajūta, kad tavas intereses pārklājās pārklājās ar kolēģu interesēm, kuras parādās kopīgā kafijas/tējas dzeršanā vai kopā dodoties pusdienās. Darbs tajās gan neuzpeld un varbūt pat labi - jāievēro zināma higiēna :)

Darba tematika man ir pētīt, kā uzvedās vairāku supravadītāju kontakts, ja to ietekmē arī kontakta efekti. Pirmās divas nedēļas pagāja vien saprašanā, kas ir supravadītājs, lasot sava vadītāja izcilās grāmatas "Quantum Transport" un "Advanced Quantum Mechanics" un klausoties skaidrojumus no viņa paša. Tikai tad uzzināju, ko es darīšu pirmos divus mēnešus doktorantūrā. Uzstādītais mērķis bija (un šķiet vēl ir) iesniegt rakstu pēc diviem mēnešiem par šo tematu un pēc trim mēnešiem piedalīties konferencē. Darbs ir ļoti intensīvs un pagaidām arī ļoti interesants. Esmu tajā uzzinājis par praktisku pielietojumu radīšanas un anihilācijas operatoriem, koherentiem stāvokļiem, supravadītājiem, Pauli matricu reprezentācijas mainīšanu. Lai gan vadītājs man ir ļoti prasīgs un reizēm tas izpaužas raupjā valodas lietojumā tādā kā "You will …", katru dienu tieku domāt pie kā jauna un šķietami eksotiska.

Bez stresa neiztiku arī ikdienā. Nebiju gaidījis varbūt pat gatavs tik daudz. sarežģījumiem - bankas konta piekļuves iegūšana pa pastu, kuru neveiksmīgi piegādāja pirmajā reizē, pirms tajā ieskaita algu un pirms bija jāmaksā īre, pa pastu gaidot arī savu maģistra diplomu, neejošs internets manā studiju istabiņā, rēķinu (īres un apdrošināšanas) nomaksa ar tiešo debetu, pie manas patērētās elektrības pieslēgts 2kW gaisa sausinātājs uzkrājot ievērojamu patērēto apjomu un vēl tās bailes no trijām ērcēm, kuras man piesūcās vasarā. Lai nu kā tagad viss šķiet atrisināts un varu mierīgi nodoties savai doktorantūrai, lai augtu, gūtu iedvesmu, un radītu ko interesantu sev un citiem.

Lai mans ieraksts iedvesmo
no Delftas
Jānis


This website was made with Skeleton with modificactions from JuliaDiff.